Місцезнаходження:   ГоловнаЗапоріжжя і ДонеччинаВерхньодніпровськ

Верхньодніпровськ

ВерхньодніпровськМісто було засновано 1780 року на місці запорозького зимівника на правому березі Дніпра, в межах Кодацької паланки. Майже одразу після свого виникнення воно стало центром одного з повітів Катеринославського намісництва.

Герб Верхньодніпровська, розроблений у Катеринославському губернському правлінні і узаконений 29 липня 1811 року, відтворював у своїй символіці географічне положення міста й головну рису господарства його околиць: "На золотому тлі бик, що грається, а на нижньому, зеленому, тлі срібна річка, що тече, на знак достатку у скотарстві того краю та вигоди, наданої для того природою".

Символи герба особливого пояснення не потребують. Це стосується й кольорового оформлення герба, яке витримане цілком у межах геральдичних настанов та приписів: верхня золота частина виступає у ньому як алегорія багатства, нижня зелена - як емблема достатку.

Верхньодніпровська відзнака є однією з найтиповіших для гербівництва Катеринославщини й Південної України першої половини XIX століття взагалі.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України