Місцезнаходження:   ГоловнаЗапоріжжя і ДонеччинаСлов'яносербськ

Слов'яносербськ

Слов'яносербськУ середині XVIII століття на сході України, на берегах Сіверського Дінця, було визначено землі для розселення православних вихідців із Сербії, велике число яких тоді переселилося до меж Російської імперії. Головним осередком сербської колонізації Донеччини стало нове місто, засноване на лівому березі Дінця у 1740 році. Це місто дістало назву Слов'яносербськ (відповідно до нової урядової назви регіону - Слов'яносербія). Незважаючи на те, що досить скоро велика частина переселенців-сербів покинула свої донецькі оселі, місто зберегло свою історичну назву і вживає її донині.

1795 року у Слов'яносербському повіті, біля села Кам'яний Брід, було засновано Катеринославський чавуноливарний завод, перейменований двома роками пізніше на Луганський (міське поселення при цьому заводі стало основою майбутнього міста Луганська, про герб якого мова йшла вище). Коли у 1880-х роках Луганську, який протягом XIX століття зазнав значного розвитку, було надано повітовий статус, Слов'яносербськ відповідно був понижений до заштатного статусу.

Герб міста Слов'яносербська, узаконений 29 липня 1811 року, відбивав обидві історичні особливості міста - колишнього центру сербської колонізації та осередку чавуноливарництва - у таких символах: "На верхньому, золотому тлі шишак срібний, що належав слов'яносербському народові, на пам'ять початкового там його поселення. А унизу, на червоному тлі, дві чавунні гармати, хрестом поставлені, на знак сусіднього Луганського ливарного заводу".

Про "місцеве" постання проекту цієї відзнаки свідчить порушення його авторами геральдичного канону, який забороняє розміщення металевих фігур на металевому тлі та емалевих фігур на емалевому тлі (у даному разі таким порушенням є малюнок срібного шишака на золотому тлі).

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України