Місцезнаходження:   ГоловнаЗапоріжжя і ДонеччинаОлександрівськ

Олександрівськ

ОлександрівськМісто, яке нині є обласним центром і має назву Запоріжжя, було засновано 1770 року на межі "вольностей Війська Запорозького", тобто січових земель, під назвою Олександрівська фортеця. Це укріплення було одним з важливих оборонних пунктів Дніпровської фортечної лінії, яка споруджувалася на південно-східних землях України протягом 1768-1774 років з метою захисту цих земель від нападів кримських татар. Лінія тягнулася від Олександрівської фортеці вздовж річок Конки та Берди й закінчувалася фортецею Святого Петра на березі Азовського моря.

З 1806 року Олександрівськ став одним з повітових центрів Катеринославської губернії. П'ятьма роками пізніше для нього було затверджено герб, що нагадував про минуле міста як оборонного укріплення: "На зеленому тлі навхрест поставлені дві рушниці з багнетами. На малиновому тлі чорний лук із трьома стрілами, донизу оберненими, на знак сили нашої зброї та немочі сили татарської".

У міській емблемі Олександрівська автори її проекту використали традиційну для символіки запорозького козацтва малинову барву, що посилює історичний зміст герба. Крім того, "місцеве" виконання відзнаки помітне ще й тому, що у даному проекті геральдисти, всупереч канонам, розмістили зображення емалевої фігури на емалевому тлі (чорний лук на малиновому тлі).

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України