Місцезнаходження:   ГоловнаЗапоріжжя і ДонеччинаМаріуполь

Маріуполь

МаріупольЦе місто на Приазов'ї було засноване 1770 року грецькими переселенцями з Криму. На той час територія, на якій виник Маріуполь, належала до Кальміуської паланки Запорозької Січі, яка, подібно до Кодацької паланки, мала тоді свою печатку. До наших днів дійшов прорис цієї печатки, датованої 1760-ми роками. Він має такий вигляд: увінчаний короною бароковий щит із наметом, на якому - навхрест покладені шабля та спис, обернені вістрями донизу; навколо літери "К.П.П.П.". Зображення на цій печатці дещо нагадує тогочасні герби окремих полкових та сотенних міст Лівобережжя.

Після утворення Катеринославського намісництва Маріуполь став одним з повітових міст регіону. 1811 року Катеринославське губернське правління розробило для міста проект герба, невдовзі затверджений урядом. В алегоричних образах герб відтворював історію Маріуполя як колишньої колонії кримських греків-переселенців. Щоправда, на описі відзнаки дещо відбилася тогочасна офіційна ідеологія: "Над срібним півмісяцем, поставленим на чорному тлі, піднесений восьмикутний золотий хрест на блакитному тлі, на знак усемилостивішого прийняття з-під ярма магометанського під сильний захист Російської держави азійських християн, що вийшли з Таврії".

Верхню частину щита автори проекту запозичили з затвердженого 1784 року герба Таврійської губернії. У даному випадку він нагадував про те, що засновниками міста були християнські вихідці з Криму.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України