Місцезнаходження:   ГоловнаЗапоріжжя і ДонеччинаЛуганськ

Луганськ

ЛуганськМісто виникло у 1797 році у Слов'яносербському повіті при щойно заснованому Луганському чавуноливарному заводі, який постачав свою продукцію армії. У середині XIX століття Луганськ одержав міський статус, а у 1880-х роках став центром Слов'яносербського повіту.

Питання про надання Луганську герба протягом XIX століття поставало перед Герольдією кілька разів. Так, зокрема, у 1850-х роках до Сенату надійшов проект міського герба, складений місцевим чиновником (колезьким асесором Першиним) і ухвалений луганською міською думою. Однак цей проект не дістав тоді затвердження й швидко забувся. Незважаючи на це, випадок із проектом Першина є досить знаменним, оскільки він ілюструє той факт, що у середині XIX століття герботворча справа, яка колись була привілегією виключно Герольдії, остаточно перейшла до рук місцевих краєзнавців та аматорів геральдики.

У 1890 році, вже після смерті герольдмейстера барона Кене, Гербове відділення при Департаменті герольдії Сенату під керівництвом свого тогочасного управителя Барсукова здійснило реєстрацію міських гербів Російської імперії, внаслідок якої з'ясувалося, що у Катеринославській губернії місто Луганськ, тоді вже повітове, досі не мало герба. Герольдії було дано доручення підготувати проект міської відзнаки для Луганська, її затвердження відбулося 22 квітня 1903 року. Новий герб характеризував місто як важливий осередок металургії: "На золотому тлі чорна, з золотими швами, доменна піч із червоним полум'ям, супроводжувана з боків двома чорними молотами. У вільному куті щита герб Катеринославської губернії. Щит увінчано срібною міською короною з трьома зубцями. За щитом навхрест покладені два срібні кайли, з'єднані Олександрівською стрічкою".

Copyright © 2011 Герби міст України