Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяЗміївка

Зміївка

ЗміївкаНезважаючи на те, що нині Зміївка є одним з найменших сіл Берегівського району, її минуле також є пов'язаним з історією закарпатського містечкового гербівництва.

Вважається, що село Зміївка Березького комітату виникло ще у XII столітті. За легендою, записаною етнографом П.Совою, засновником Зміївки був онук Ярослава Мудрого - угорський король Соломон, який на схилі свого життя став пустельником і відбував прощу в березьких лісах. Названа дочка пустельника, покинута дівчина, яку він підібрав у лісі, стала нареченою молодого королівського лицаря, що зустрів її під час ловів. Але дівчина невдовзі померла від укусу змії, і лицар залишився жити відлюдником у хижі Соломона. Після смерті старого пустельника лицар побудував на місці його хижі монастир, а згодом заснував і село, яке назвав на пам'ять про загибель своєї нареченої Зміївкою.

Ця легенда, а також назва села відбилися у його волосній символіці. Найдавніша зміївська печатка, датована 1551 роком, мала стилізоване зображення змії (змія) та напис: "KEGIOS" (Кедьош або Кідьош - давня угорська назва села, що походить від слова "kigyo" - "змія").

Така сама емблема зберігалася у волосному діловодстві села й надалі, за доби австрійського панування, про що, зокрема, свідчить зміївська печатка 1837 року. Нарешті, на межі ХІХ-ХХ століть село зазнало певного розвитку, і 1904 року цісарський уряд надав Зміївці статус сільського містечка та герб, у якому повторювалося зображення на давніших печатках: на червоному тлі - золотий змій, що звивається догори.

Геральдична відзнака Зміївки є цікавою насамперед тим, що в її емблематиці відбилися давні народні повір'я про виникнення оселі.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України