Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяВишкове

Вишкове

ВишковеВважається, що місто Вишкове над Тисою виникло у другій половині XIII століття: перша документальна згадка про цю фортецю датована 1271 роком. На межі ХІІІ-ХІV століть Вишкове, у якому на той час уже було побудовано замок, належало приватному власникові, однак у 1300 році угорський король зарахував його до коронних маєтностей, оскільки, як зазначалося у королівській грамоті, "тепер нам і державі замок той дуже потрібний з огляду на потреби людей і колоністів, зібраних у Марамороші". У грамоті мається на увазі той факт, що наприкінці XIII століття до Марамороського комітету переселилося велике число німецьких колоністів; одним з найвизначніших осередків такої колонізації стало саме Вишкове.

Ще пізніше, у 1329 році, Вишкове одержало статус вільного королівського міста. Вірогідно, що тоді ж місту було надано й герб, але тогочасні зображення його донині не збереглися.

Найдавнішою відомою нині вишківською геральдичною пам'яткою є міська печатка 1620 року. На ній містилася така емблема: гірський козел, що стоїть на земляному пагорбі з трьома вершинами (цей елемент, очевидно, було запозичено з державного герба Угорщини). Емблема супроводжувалася написом: "Visk varos Jesus". Подібний символ з'явився й на печатці п'ятьох королівських міст Марамороського комітату середини XVIII століття.

В останній чверті XIX століття на основі зображень на цих печатках було складено й узаконено цісарським урядом міський герб Вишкового. Барви й символіка його були такими: на срібному тлі - гірський козел натуральної барви зі срібними рогами, що стоїть на зеленому пагорбі з трьома вершинами.

Герб Вишкового є одним з найлаконічніших прикладів використання "природничого" мотиву у геральдиці не лише Закарпаття, а й усієї Західної України в цілому.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України