Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяВилок

Вилок

ВилокМістечко вперше згадано у документі 1307 року як "нове місто" ("Uj-Lok") біля річки Тиси. 1417 року у ньому було побудовано великі соляні комори (склади), у яких зберігалася сіль, що перевозилася човнами по Тисі з копалень у Марамороському комітаті.

У XVI-XVII століттях Вилок, що належав тоді до Угочанського комітату, значно занепав. До цього значною мірою спричинилися воєнні події, пов'язані з постійною боротьбою Австрії та Трансільванії за володіння Закарпаттям. У 1703 році містечко стало місцем першої перемоги угорських повстанців на чолі з князем Ференцом Ракоці над австрійськими цісарськими військами (у цьому повстанні брало участь велике число закарпатських українців).

Нової хвилі розвитку Вилок зазнав лише у другій половині XIX століття, після побудови у містечку залізничної станції. На жаль, більша частина тогочасних місцевих відзнак, зокрема волосних печаток, до наших днів не дійшла. Збереглися лише малюнок та опис герба, затвердженого австро-угорським урядом у останній чверті століття. Символіка герба була пов'язана з давніми місцевими історичними реаліями й нагадувала про те, що у минулому Вилок був місцем, куди човнами звозили сіль з марамороських копалень. Герб мав такий вигляд: на срібному щиті з підніжжям, розділеним блакитними та срібними хвилястими поясами, - дерев'яний човен із човнярем у червоній одежі, увінчаний державним австрійським гербом - чорним двоголовим орлом, обтяженим червоним щитком із срібним поясом. Цілком можливо, що герб було створено за зображенням на давнішій волосній печатці, невідомій нині.

Copyright © 2011 Герби міст України