Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяВеликі Лучки

Великі Лучки

Великі ЛучкиПерша згадка про Великі Лучки датована ще 1467 роком. На той час, у середині XV століття, це було село, що належало до Мукачівсько-Миколаївської домінії й мало угорську назву Надьлочка.

Пізніше, у XVII столітті, село стало власністю трансільванського княжого роду Ракоці, а з 1728 року перейшло у складі Мукачівсько-Миколаївської домінії до володінь графів Шенборнів-Бухгаймів. Наприкінці XVIII століття Великі Лучки почали вживати у своєму діловодстві печатку з зображенням кукурудзяного стебла та написом: "Posesia Nagy-Lotska". Печатка символізувала село як господарство, відоме плеканням кукурудзи.

Згодом, у XIX столітті, колишнє село зазнало розвитку й отримало статус сільського містечка Березького комітату. Зазнав змін і малюнок на волосній печатці. Тепер на ній містилося зображення трьох кукурудзяних стебел та напис: "Nagy-Lucska helysegenek pecsetje". Відомі зразки такої печатки 1842 та 1844 років.

Цілком іншою була емблематика пізнішої печатки Великих Лучок, датованої 1856 роком. Вона мала зображення косаря з косою та німецький напис: "Ge meinde Lotska. 1856".

У 1880-х роках для містечка було затверджено герб, розроблений на основі символіки волосної печатки 1842 року. На його срібному тлі малювалися три зелені кукурудзяні стебла, які проростають із зеленої землі. Цісарська грамота з зображенням цього герба збереглася в будапештському історичному архіві.

Символіка старого містечкового герба Великих Лучок є унікальною не лише для української, а й для загальноєвропейської міської геральдики XIX століття, оскільки ця відзнака являла собою єдиний на той час у Європі випадок використання у гербовій емблематиці зображення кукурудзи, як зазначав відомий дослідник гербівництва Закарпаття Яків Штернберг.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України