Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяВари

Вари

ВариЩе у IX столітті на місці сучасного селища Вари існувало укріплене городище Боржава - історичний центр Боржавської землі, згодом перетвореної на Березький комітат. Пізніше, однак, місто занепало й зазнало нової хвилі відродження лише у середині XIV століття.

1354 року Вари одержали привілей на самоврядування на основі магдебурзького права, а також, очевидно, герб, опис якого до нашого часу не зберігся. 1525 року цей привілей було підтверджено.

У середині XVII століття мешканці Варів брали участь у подіях війни з Польщею. На пам'ять про це тогочасний австрійський цісар Леопольд І надав містечку печатку із своїм портретом. Відомий зразок цієї печатки 1659 року, на якій до профілю цісаря додано корону та напис: "Sigillum oppidi Vari". Цю печатку з незначними змінами містечко вживало й надалі, протягом XVIII-XIX століть.

В останній чверті XIX століття за мотивами цієї емблеми для Варів було узаконено герб: на блакитному тлі - погрудне зображення імператора Леопольда І. Щит увінчаний п'ятилистковою золотою короною й обрамлений золотим картушем, який підтримують два обернені золоті леви.

Герб Варів є унікальною пам'яткою геральдики не лише Закарпаття, а й України в цілому, оскільки він являє собою єдиний на українському терені зразок вживання у композиції герба зображення реальної історичної особи.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України