Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяТячів

Тячів

ТячівВважається, що місто було засновано у XIII столітті. На початку XIV століття Тячів був уже досить розвинутим укріпленим містом, а також осередком німецьких колоністів. 1329 року Тячів одержав від короля Карла статус коронного міста. Можливо, що тоді ж місту було надано герб, однак дані про нього донині не збереглися.

1551 року угорський король підтвердив право міста Тячева на самоврядність, передбачуване його королівським статусом. Це свідчить про те, що у XVI столітті Тячів уже мусив мати герб та печатку як необхідні атрибути самоврядного міста. Найдавніший взірець тячівської міської печатки, відомий нині, датується, однак, лише 1608 роком, але вірогідним є те, що зображення на ній повторювало давнішу міську емблему. На цій печатці міститься малюнок одноголового геральдичного орла та напис: "1608. Tecso varos".

В останній чверті XIX століття тячівський герб було підтверджено цісарським урядом у такому вигляді: на срібному тлі чорний одноголовий орел з червоними очима та язиком. Саме такі барви ця відзнака мала і в гербівнику міст Угорського королівства 1880 року.

Дослідники вважають, що малюнок орла на тячівських печатках ранньогеральдичного періоду було запозичено з державного герба Королівства Польського. Справді, протягом тривалого часу східна частина Марамороського комітату, яка безпосередньо межувала з Коломийським повітом Галицької землі, була осередком торговельних відносин Угорщини та Польщі. Пізніше, однак, первісний зміст емблеми забувся, і герб Тячева було затверджено у барвах, цілком відмінних від кольорів герба королівської Польщі.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України