Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяШаланки

Шаланки

ШаланкиІсторія цього містечка в Угочанському комітаті, яке нині є лише селом у Виноградівському районі, є, як і історія його герба, досить давньою. Перша згадка про Шаланки збереглася у документі 1332 року, а 1414 роком датується найстаріше визначення цієї оселі як містечка. На початку XVIII століття Шаланки були визначним осередком повстанського руху куруців.

Найдавніша печатка Шаланок, відома нині, походить із XVII століття (судячи з напівстертого напису "164..."). На ній міститься зображення вовчої щелепи з трьома зубами - герба трансільванського княжого роду Баторіїв, який мав відношення до історії містечка. Як відомо, виходець із цього роду Стефан Баторій посідав у 1576-1586 роках польський королівський престол, завдяки чому цей герб увійшов до польських гербівників під назвою "Земби" або "Тржиземби".

Вживався цей герб і пізніше, наприкінці XVIII століття, коли, очевидно, його було підтверджено австрійською владою. Містечкова відзнака Шаланок набула тоді такого вигляду: на червоному тлі срібна вовча щелепа з трьома зубами, щит увінчаний золотою п'ятилистковою короною. На тогочасній печатці зображення цього герба супроводжував латинський напис: "Sigil. oppidi Salank".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України