Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяСевлюш

Севлюш

СевлюшМісто, яке нині має назву Виноградів, уперше згадане в угорських грамотах у 1262 році. На той час Севлюш уже був значною фортецею над Тисою і вважався королівським містом. Протягом другої половини XIII століття він входив до королівської маєтності з центром у містечку Королевім, згодом став власністю барона Беке Боршо, який заснував у місті замок. На початку XIV століття, під час повстання проти короля Карла-Роберта, у якому брав участь і барон Боршо, замок було зруйновано.

Очевидно, саме на межі ХІІІ-ХIV століть місту було надано "промовистий" герб: на срібному тлі - три золоті виноградні грона та три зелені листки, покладені зіркою (назва "Севлюш" перекладалася з угорської мови як "виноградний" і натякала на поширення виноградарства у Потиссі). На жаль, точна дата затвердження цього герба нині невідома.

Наприкінці XIV століття місто, яке вже було тоді столицею Угочанського комітату, увійшло до складу домінії, подарованої королем баронові Перені (центром домінії, як уже зазначалося, було містечко Королеве). У першій половині XVII століття місто перейшло до володінь трансільванських князів, а на початку XVIII століття було остаточно приєднане до Австрійської імперії.

У 1880-х роках цісарський уряд затвердив для Севлюша новий герб, цілком відмінний від попереднього, але також "промовистий": на срібному тлі - виноградар у блакитному вбранні та срібному фартусі, що тримає у правиці три золоті виноградні грона.

Незначних змін герб зазнав у 1908 році: замість українського виноградаря на ньому малювався угорець у гусарському блакитному вбранні, що тримає в руці одне велике золоте гроно винограду. Тло герба залишалося, як і раніше, срібним. У редакції 1908 року герб було зображено і на пізніших міських печатках Севлюша, датованих 1920-ми роками.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України