Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяМиколай

Миколай

МиколайНині це невелике містечко Мукачівського району має історичну назву одного з своїх передмість - Чинадієве. Перша документальна звістка про нього датована 1214 роком. В одній з угорських королівських грамот XIII століття, писаних латиною, містечко згадується як "Sanctus Nicolaus" - "Святий Миколай", а в інших джерелах - під угорською назвою Золява-Сент-Міклош. Водночас із цим у народі вживалася традиційна українська назва оселі - Миколай.

У 1381 році Миколай як один з центрів Мукачівсько-Миколаївської домінії опинився у складі володінь баронів Перені. Пізніше, 1612 року, власниками цієї домінії разом з містечком стали князі Ракоці, а у 1728 році австрійський цісар подарував домінію графському родові Шенборнів-Бухгаймів. Маєтністю Шенборнів Миколай залишався і протягом XIX століття. Відома печатка Мукачівсько-Миколаївської домінії 1843 року, яка водночас вживалася і як містечкова печатка Миколая. На ній вміщено малюнок лева, що стоїть на горбі з трьома вершинами, та напис: "Sigil. akor. dom. Munkacs et St. Miklos". Зображення лева на печатці було запозичено з родового герба Шенборнів-Бухгаймів.

Наприкінці XIX століття для Миколая, який уже тривалий час мав статус торгового містечка у Березькому комітаті, було затверджено герб. Його символіка є досить конкретизованою й характерною для містечкового гербівництва Закарпаття: на блакитному тлі - мурований замок з однією вежею, біля якого росте зелене букове дерево, а у верхній частині щита - золоте сонце. Очевидно, прототипом зображення замку у гербі стала реальна споруда - замок графів Шенборнів, побудований у XVIII столітті. Аналогічна емблема містилася й на волосній печатці Миколая 1904 року.

Слід також додати, що у гербі Миколая також були домінуючими традиційні українські геральдичні барви - блакитна та золота, що є ще одним свідченням популярності цих кольорів у гербівництві Закарпаття.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України