Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяКосини

Косини

КосиниНайдавніша згадка про це містечко у Березькому комітаті датована 1332 роком. На той час Косини ще не мали міського статусу й були звичайним селом, відомим, щоправда, своїм виноградарським промислом. 1496 року селу було надано права містечка, а також, імовірно, й герб, знаний нами з косинських печаток пізнішої доби, з зображенням виноградного куща.

У 1546 році давні привілеї містечка було підтверджено, а у 1729 році, вже за доби австрійського панування, Косини одержали статус повітового міста Березького комітату. XVIII століттям датується й найдавніша відома нині печатка Косин. На ній містилося чітке зображення виноградного куща з двома лозами та чотирма гронами, а також напис: "Oppidum Kaszon".

1814 року було здійснено спробу змінити попередню символіку Косин. На новій печатці містечка з'явився малюнок лева з мечем і трьома жолудями в лапах та напис "Sig. nob. opidi m. Kaszonyiensis".

Однак уже у 1844 році містечкова влада повернулася до попередньої символіки. Емблема Косин на печатках цієї доби набула такого вигляду: у щиті, увінчаному шоломом із наметом та клейнодом (рукою з трьома жолудями), виноградний кущ із двома лозами й чотирма гронами. Цей символ увійшов і до міського герба Косин, затвердженого 1904 року: на червоному тлі - зелений виноградний кущ із двома лозами та чотирма золотими гронами.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України