Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяКоролеве

Королеве

КоролевеСело Королеве (Кіральгельменц) в Угочанському комітаті, над рікою Тисою, вперше згадується у 1262 році. Пізніше, 1315 року, поруч із селом було засновано фортецю Нялаб. Наприкінці XIV століття угорський король подарував велику частину Угочанського комітату з містом Севлюшем баронові Перені, який відзначився у Нікопольській битві проти турків у 1396 році. Замок Нялаб разом із Королевим став центром угочанських володінь барона, які отримали назву домінії Перені.

Після поразки військ Угорського королівства у битві під Могачем 1526 року домінія Перені опинилася біля кордону з Трансільванією. Згодом, у середині XVII століття, Королеве перейшло до володінь трансільванських князів, а на межі XVII-XVIII століть воно стало одним з осередків повстанського руху куруців, який мав виразний протиавстрійський характер. Побоюючися захоплення замку Нялаб повстанцями, австрійський цісар у 1672 році наказав зруйнувати його.

Після знищення замку Королеве зазнало певного занепаду, однак у XIX столітті число його мешканців завдяки побудові у ньому залізничної станції значно збільшилося. Колишнє село одержало статус торгового містечка. У 1870-х роках для Королевого було затверджено герб, досить складний за композицією, але цікавий за геральдичним змістом: на срібному тлі - з правого боку щита церква, а з лівого - вежа, що стоїть на зеленій горі; у верхній частині щита - голуб, що летить, а під ним - риба. Зображення вежі на горі символізувало замок Нялаб, риби - поширення рибальства в околицях містечка, над Тисою, а малюнок голуба, очевидно, виступав як традиційний іконографічний образ Святого Духа як покровителя Королевого.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України