Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяХуст

Хуст

ХустВважається, що місто Хуст над річкою Тисою є одним з найдавніших у Марамороській землі - історики виводять його початки ще з X століття. Уже у 1194 році в Хусті існував замок. Протягом XIII - початку XIV століть місто значно зросло і у 1329 році дістало від угорського короля Карла коронний статус, а також, можливо, й герб, символіка якого нині є для нас невідомою.

У 1511 році Хуст відійшов до маєтностей баронського роду Перені, а у XVII столітті опинився під владою трансільванських князів. Пізніше, однак, австрійські впливи на Хустщині посилилися. У 1661-1662 роках Хуст витримав тривалу турецьку облогу, на пам'ять про що цісар Леопольд І надав місту герб із зображенням двох навхрест покладених стріл на блакитному тлі, супроводжуваних унизу та з лівого боку двома шестикутними зірками, а з правого боку - срібним півмісяцем. Як уже підкреслювалося, півмісяць та зірки були поширеними фігурами у міській геральдиці старої Угорщини.

1766 року Хустський замок зазнав значних руйнувань від удару блискавки. Ця подія знайшла своє відображення у новому гербі Хуста, узаконеному у XIX столітті й занесеному до гербівника міст Угорського королівства 1880 року. Герб мав таку символіку: на червоному тлі - на зеленій горі зруйнований замок із трьома вежами. Така ж емблема містилася на хустських печатках кінця XIX - початку XX століття і навіть 1920-их років.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України