Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяДовге

Довге

ДовгеДатою заснування цього невеликого містечка у північній частині Марамороського комітату вважається 1383 рік. На той час воно мало угорську назву "Госсумезе" - "Довге поле".

У 1409 році містечко стало маєтністю барона Амбруша Довгая. Згодом, 1460 року, у Довгому коштом цього шляхетського роду було споруджено замок. З невеличкого власницького поселення Довге перетворилося на укріплену фортецю над річкою Боржавою.

Наприкінці XIV - у першій половині XV століття Довге належало до Березького комітату, але у 1454 році королівський уряд приписав його до Мараморощини. Протягом ХVІ-ХVІІ століть містечко залишалося власністю баронів Довгаїв, однак на межі XVII-XVIII століть, очевидно, під час згадуваного уже повстання під проводом князя Ференца Ракоці, їхню родову маєтність - Довжанський замок - було зруйновано.

На жаль до наших днів не дійшло ніяких відомостей про символіку Довгого ранньогеральдичного періоду. Відомий лише герб містечка, затверджений уже в останній чверті XIX століття й опублікований у гербівнику угорських міст 1880 року, виданому у Будапешті. Цей герб мав таку емблематику: на червоному тлі - замок із відчиненою брамою й трьома вежами, увінчаними прапорцями. Судячи з усього, цей малюнок нагадував про Довжанський замок 1460 року. Цікавим, однак, перш за все є те, що зображення замку у гербі містечка виконано згідно з традиціями староукраїнської міської геральдики - у вигляді муру з брамою й трьома вежами. Це переконливо свідчить про те, що дані традиції мали загальнонаціональне поширення й були притаманні навіть гербівництву Закарпатської України, тривалий час відірваної від інших українських земель державним кордоном Угорського королівства.

Copyright © 2011 Герби міст України