Місцезнаходження:   ГоловнаЗакарпаттяБереги

Береги

БерегиЦе колишнє містечко, яке нині є селом у Берегівському районі, є одним з найдавніших поселень Березького комітату. Вважається, що воно виникло у XII столітті. За легендою, відомою у записі видатного українського етнографа П.Сови, засновником Берегів, як і сусіднього міста Берегового, був пастух Сас, бик якого в бійці з іншим биком відкопав копитами захований у землі скарб. Однак перша документальна згадка про містечко датується лише 1232 роком.

Пізніше, у 1397 році, Береги одержали від угорського короля міські права та печатку з зображенням бичачої голови, символіка якої, очевидно, була навіяна згаданою вже легендою. У XV-XVI століттях цю печатку було втрачено. Королівський уряд поновив її лише у 1567 році. Малюнок бичачої голови на новій печатці супроводжувався написом: "Bereg uj pecset".

Таке саме зображення, але вже з написом "Bereg varos pecsetje", містилося й на печатках містечка доби Австро-Угорської імперії (відомий зразок такої печатки, датований 1794 роком). Нарешті, у другій половині XIX століття за мотивами емблем на печатках для Берегів було затверджено герб, що мав такий вигляд: на срібному тлі - чорна бичача голова з червоними очима та рогами.

Старовинний герб Берегів - характерний для середньовічної міської геральдики Європи взірець символу, безпосередньо пов'язаного з легендою про виникнення міста.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України