Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаЗолочів

Золочів

ЗолочівЗолочів (Злочів) виник у середині XV століття (датою заснування міста вважається 1441 рік). Першими його власниками були шляхтичі Сенинські, пізніше, у XVI столітті, місто перейшло до володінь роду Струмилів. На той час (у 1523 році) Золочів отримав від Сигізмунда І привілей на магдебурзьке право. Щодо тогочасного герба міста, то ним, очевидно, був тоді родовий герб Струмилів "Топор": "На червоному тлі срібна сокира".

Згодом власниками Золочева ставали шляхтичі Гурки та Зборовські, а у XVII столітті місто опинилося у власності Собєських. Наприкінці XVII століття король Ян Собєський надав цій своїй родинній маєтності, як і місту Зборову, свій родовий герб "Яніна": "На червоному тлі сталевий щит". Навіть у XVIII столітті, коли Золочевом заволодів рід Радзівіллів, місто зберігало у своєму діловодстві відзнаку з зображенням щита.

За часів австрійського панування Золочів було зараховано до Бродівської округи, однак незадовго після цього він сам отримав округовий статус. Герб міста, затверджений імператорським урядом, повторював у собі емблему XVII століття - срібний лицарський щит на червоному тлі. Це підкреслював, зокрема, і Г.Г.Штрель: "Золочів має на гербовому щиті родовий герб короля Собєського". Щит герба було тоді увінчано золотою королівською короною. Зображення лицарського щита, оточене написом "Miasto Zloczow", містилося тоді й на магістратській печатці міста. Повторювалося воно і на місцевій волосній печатці, супроводжуване написом "Urzad gminny miasta Zloczowa"

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України