Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаЗборів

Зборів

ЗборівМісто відоме ще з XV століття як власність відомого шляхетського роду Зборовських, до якого, зокрема, належав і гетьман українського козацтва Самійло Зборовський. Про наявність у міста герба до XVII століття відомостей не збереглося. Якщо Зборів тоді і вживав у своєму діловодстві певну геральдичну відзнаку, то нею скоріш за все міг бути родовий герб Зборовських - "Ястржембець": "На блакитному тлі золота підкова, обернена шипами догори й супроводжувана всередині золотим лицарським хрестом". Однак це видається сумнівним, оскільки перші звістки про користування Зборова правом самоврядування належать до останньої чверті XVII століття.

З 1624 року місто опинилося у власності Собєських, які володіли ним досить тривалий час. У 1689 році король Польщі Ян Собєський наділив свою маєтність магдебурзьким правом. Гербом Зборова тоді стала родова емблема Собєських - герб "Яніна": "На червоному тлі сталевий щит".

У другій половині XIX століття, за доби Австро-Угорської імперії, місто належало до Золочівського повіту, а 1904 року дістало повітовий статус. Гербом його, затвердженим, судячи з усього, на початку XX століття, стала його давня відзнака, до якої було додано незначні зміни: у щиті, розколеному срібними та червоними стовпами, червоний щиток, на якому срібний лицарський щит - герб "Яніна". Опис та малюнок цього герба подають окремі польські джерела 1930-х років.

Copyright © 2011 Герби міст України