Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаЗаложці

Заложці

ЗаложціЦе невелике містечко над річкою Серетом було засноване шляхтичем Камінецьким наприкінці XV століття. 1516 року воно отримало від короля Сигізмунда І статус міста, а дещо згодом, у 1520 році, - магдебурзьке право. Герб, наданий тоді Заложцям, за своєю символікою був близьким до багаточисельного ряду тогочасних міських відзнак Речі Посполитої з зображеннями святих, що вважалися покровителями міст: на ньому малювалася поясна постать Богородиці з немовлям Ісусом на руках, оточена золотим сонячним сяйвом.

Після Камінецьких власниками містечка були магнатські родини Одеських, Вишневецьких, Потоцьких. Однак, незважаючи на це, герб Заложців протягом XVI-XVIII років залишався незмінним.

З 1772 року, після переходу Галичини до складу Австрійської імперії, Заложці було приписано до Бродівської округи, пізніше перейменованої на Золочівську, а у 1867 році вони одержали статус заштатного містечка Бродівського повіту. Стародавній заложецький герб був підтверджений австрійським урядом без змін. Г.Г.Штрель описав його так: "Заложці мають на гербовому щиті Матір Божу з немовлям Ісусом".

Графічне оформлення відзнаки містечка тоді виглядало так: на блакитному тлі поясна постать Богородиці у червоній одежі та срібному плащі з немовлям Ісусом на руках, оточена золотим сонячним сяйвом і супроводжувана унизу срібним півмісяцем, оберненим рогами догори. Коло голови Богородиці - золота Глорія (німб), круг якої дванадцять золотих зірок. Усе це зображення відповідало традиційним християнським, зокрема католицьким, іконографічним канонам. На тогочасній волосній печатці Заложців навколо герба містився латинський напис: "Sigillum civitatis Zaloscensis"

Copyright © 2011 Герби міст України