Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаЗаліщики

Заліщики

ЗаліщикиХоча містечко виникло ще у першій половиш XIV століття, значного розвитку воно зазнало лише у XVIII столітті. За часів Речі Посполитої Заліщики були маєтністю шляхтичів Бучацьких у Кам'янецькому повіті Подільського воєводства. Відомості про тогочасний герб містечка до нашого часу не збереглися. Можливо, що Заліщики тоді й не мали своєї геральдичної відзнаки, оскільки аж до середини XVIII століття вони залишалися дрібним власницьким містечком без права самоврядності. Магдебурзьке право Заліщики отримали лише у 1766 році від короля Станіслава-Августа Понятовського. Дещо раніш, очевидно, місто одержало досить оригінальну гербову відзнаку, на червоному тлі якої малювався замок із двома вежами, між якими було зображено вискакуючого золотого однорога. Узагалі одноріг був мало поширеною у геральдиці Речі Посполитої емблемою, через що з'ясувати причину появи цього символу у заліщицькому гербі досить важко. Найдавніше відоме нині зображення цього герба, супроводжуване польським написом "Sigillum civitatis Zaleszczyki", збереглося на міській печатці 1750 року.

Правдоподібним видається тлумачення, згідно з яким одноріг виступав у гербі міста як поширений у католицькій емблематиці атрибут Богородиці (Діви Марії), що символізував непорочність та незайманість. Таке використання цієї емблеми у міській геральдиці Західної України, досить насиченій християнською символікою, є у даному разі можливішим.

Пізніше австрійський уряд, підтвердивши заліщицький герб 1750 року, додав до нього такий опис: "На червоному тлі міський мур із двома фронтонами та вежами, між якими вискакуючий золотий одноріг".

Copyright © 2011 Герби міст України