Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаЯзловець

Язловець

ЯзловецьУ XIV столітті це містечко над річкою Язлівкою було маєтністю шляхтичів Язловецьких - однієї з ліній нащадків роду Бучацьких. Пізніше, 1519 року, коли власниками Язлівця були вже Сєнявські, містечко одержало право на проведення торгів, а також деякі інші привілеї. Незважаючи на це, Язловець аж до кінця XVIII століття залишався незначною власницькою оселею. 1549 року містечком знову заволоділи Язловецькі, з 1615 року - князі Радзівілли, пізніше - Конєцьпольські та Любомирські. Про вживання Язловцем до XVIII століття геральдичних відзнак відомостей не збереглося.

З 1723 року власниками містечка стали Понятовські - рід, вихідцем з якого був і останній польський король Станіслав Август. Саме цей рід надав Язлівцю герб, у якому традиційний український символ міста - замок із трьома вежами - поєднувався з родовим гербом Понятовських "Цьолек" - зображенням червоного бика на срібному тлі. За своєю композицією герб Язлівця XVIII століття був типовим для геральдики власницьких міст доби Речі Посполитої.

Незмінним залишився цей герб і за доби австрійського панування, коли Язловець було зроблено спочатку повітовим містом Чортківської округи, а пізніше - заштатним містечком. У реєстрі Ф.Ковалишина зберігся його опис: на срібному тлі червоний замок із трьома вежами та брамою, в якій стоїть червоний бик.

Copyright © 2011 Герби міст України