Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаУстя-Зелене

Устя-Зелене

Устя-ЗеленеДеякі історики вважають, що це містечко, яке нині є селом у Монастириському районі, було засновано ще у ХIII столітті. Протягом XV-XVI століть Устя-Зелене було типовим для Східної Галичини власницьким містечком: так, ним володіли шляхетські роди Бучацьких, Сєнявських, Язловецьких, Милецьких.

1548 року на прохання власника Устя-Зеленого Яна Милецького король Сигізмунд-Август надав мешканцям містечка магдебурзьке право. Можливо, з цього ж року походить і герб Устя-Зеленого з зображенням досить шанованого на Україні святого - Миколая Мирлікійського, який, очевидно, вважався покровителем місцевого люду. Однак можливим є й те, що герб із образом св.Миколая надав Устю-Зеленому нащадок Яна Милецького - подільський воєвода Миколай Милецький, відтворивши у гербі своєї маєтності образ свого власного патрона.

Не змінив свого вигляду цей герб і за доби австрійського панування, коли Устя-Зелене було проголошено волосним містечком Бучацького повіту. Він мав такий вигляд: на блакитному тлі святий Миколай у золотій митрі та ризі, з золотим жезлом у правиці. Зображення герба містечка постійно вміщувалося на волосних печатках Устя-Зеленого, зразки яких донині збереглися в галицьких архівах.

Copyright © 2011 Герби міст України