Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаУстя-Біскупське

Устя-Біскупське

Устя-БіскупськеУперше ця невелика оселя в західній частині Кам'янецького повіту Подільського воєводства згадується у люстраціях під 1530 роком як маєтність Кам'янецької єпископії. Власністю єпископії це село залишалося аж до першого поділу Речі Посполитої. Ні про герб, ні навіть про наявність міських прав в Устя-Біскупського за доби польського панування відомостей не збереглося.

Після переходу Західного Поділля до австрійських володінь Устя-Біскупське було підвищено до містечкового статусу й зараховано спочатку до складу Заліщицької округи, пізніше перетвореної на Чортківську, а з 1867 року - до Борщівського повіту. Звістки про герб містечка відомі лише з другої половини XIX століття. Символіка цього герба була досить конкретизованою: на блакитному тлі - мурована золотоверха дзвіниця (або вежа, увінчана церковною банею), обабіч якої ростуть дві зелені сосни. Таке саме зображення містилося й на волосних печатках Устя кінця XIX - початку XX століття, де герб супроводжував польський напис: "Gromada Uscie Biskupie".

Цікавою рисою герба Устя-Біскупського австрійської доби є те, що у ньому символом колишньої приналежності оселі єпископи виступає малюнок вежі з церковною банею, який так само символізує єпископське минуле міста.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України