Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаТовсте

Товсте

ТовстеМістечко Товсте або Тлусте відоме в історії Західного Поділля з 1449 року. Як і інші містечка краю, тривалий час воно було шляхетською маєтністю. Так, у XVI столітті власниками Товстого були Ходорівські. Саме під час їхнього володіння містечком, у 1548 році, тлустівські міщани одержали магдебурзьке право, а пізніше, 1571 року, - право на влаштування ярмарків. Про тогочасний герб Товстого відомостей не збереглося, але ймовірним є те, що цим гербом була родова відзнака Ходорівських "Корчах": "На червоному тлі три срібні бруски".

На межі XVII-ХVIII століть власниками містечка були вже графи Потоцькі. Очевидно, на їхнє прохання 1701 року було підтверджено магдебурзьке право й усі давні привілеї Товстого. З цього часу в міському діловодстві почав вживатися новий герб - родова емблема Потоцьких "Пиляна", яка, однак, відрізнялася від свого традиційного варіанту золотою барвою семикутного хреста на блакитному тлі.

Після 1772 року австрійський уряд визначив Товсте як повітове місто Заліщицької округи, однак пізніше понизив його до заштатного статусу. Гербом міста, як і раніше, залишався підтверджений видозмінений герб "Пилява": "На блакитному тлі золотий трираменний патріарший хрест без правої частини нижнього рамена".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України