Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаСкалат

Скалат

СкалатЦе місто на Західному Поділлі виникло дещо пізніше, ніж більшість інших міст краю; перша згадка про нього датована 1560 роком. Власниками Скалата за часів Речі Посполитої були шляхтичі Калиновські, пізніше - Тарли, а наприкінці XVIII століття - Понятовські (Цьолеки-Понятовські). Ще на межі XVI-XVII століть містечко одержало від короля Сигізмунда III магдебурзьке право і у 1600 році вже вважалося самоврядним містом. Згодом права міста було підтверджено королем Станіславом - Августом Понятовським у 1766 році.

Коли Галичина опинилася у межах володінь Австрії, Салат було зараховано до Тернопільської округи, а з 1867 року він став повітовим містом. На початку XX століття уряд затвердив для Скалата герб із досить простою, але цікавою символікою: на срібному тлі - блакитна восьмикутна зірка.

Можна припустити, що цей герб був підтвердженою давнішою міською відзнакою Скалата (зірка була однією з найпоширеніших геральдичних фігур у гербівництві Речі Посполитої). Однак поки що зв'язок цього герба з історією Скалата залишається нез'ясованим.

Copyright © 2011 Герби міст України