Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаЩуровичі

Щуровичі

ЩуровичіМістечко Буського повіту Белзького воєводства Щуровичі згадується в документах уже наприкінці XV століття. Протягом першої половини наступного, XVI століття, його господарство зазнало розвитку, і 7 вересня 1553 року король Сигізмунд Август надав Щуровичам привілей про увільнення містечка від податків, а ще одним століттям пізніше, 1650 року, Ян-Казимир видав привілей про обдарування щуровицьких міщан магдебурзьким правом (за деякими даними, подібний привілей містечко одержувало й раніше, за часів Стефана Баторія). Відомостей про затвердження на той час для Щуровичів герба не збереглося.

Чіткі звістки про існування у щуровицькому діловодстві гербової відзнаки відомі лише з доби австрійського панування. Так, у реєстрі Ф.Ковалишина наводиться такий опис узаконеного австрійською владою герба містечка: "На червоному тлі срібний лелека, що тримає у дзьобі змію, скручену на кшталт літери "S".

Символіка цього герба є досить оригінальною, через що пояснити її вживання ми можемо поки що дещо гіпотетично. Ймовірно, що зображення лелеки в гербі натякає на колишнє підпорядкування містечка Буському повітові і є елементом тогочасного герба міста Буська, а зображення змії в формі літери "S" виступає як декоративний сигль, тобто перша літера назви "Щуровичі" у польській транскрипції.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України