Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаРадехів

Радехів

РадехівХоча найдавніші документальні згадки про Радехів належать до 1493 року, містечко кілька століть залишалося досить невеликим і незначним. Наприкінці XV століття ним заволоділи графи Лащі; згодом, у середині XVI століття, воно стало центром католицької парафії. Права на самоврядування Радехів на той час не мав, хоч і вважався з 1752 року містечком.

Після приєднання Галичини до Австрійської імперії власником Радехова став інший магнатський рід - родина графів Мірів. Протягом XIX століття він належав до Кам'янського повіту як заштатне містечко.

Лише на початку 1914 року Радехів було підвищено австрійським урядом до повітового статусу. Тоді ж, очевидно, для міста було затверджено герб, який зберігався у повітовому діловодстві до 1939 року: на срібному тлі Око Боже, оточене червоним сяйвом. Цей символ, значно поширений у католицькій емблематиці й зокрема старожитній геральдиці Речі Посполитої, можливо, у даному разі був запозичений з місцевих парафіяльних печаток (про вживання радехівських печаток із подібною символікою у XIX столітті свідчить, зокрема, рукопис Ф.Ковалишина).

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України