Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаПідволочиськ

Підволочиськ

ПідволочиськХоча герб цього колишнього прикордонного містечка виник лише у XIX столітті, він повинен викликати особливий інтерес у дослідників, оскільки є єдиним прикладом застосування античної міфологічної символіки на терені Галичини.

9 вересня 1463 року датована найдавніша звістка про село Волочище над Збручем, яке належало князям Збаразьким. З XVII століття це село називалося вже Підволочиськом, а наприкінці XVIII століття - зараховане австрійською владою до Староміщинської волості Тернопільської округи. Лише у 1857 році Підволочиськ було підвищено до статусу волосного містечка, до чого спричинився активний розвиток торгівлі в цій прикордонній місцевості.

Ще більше прискорила розвиток нового торгового містечка побудова 1881 року в Підволочиську залізничної станції. Очевидно, приблизно тоді ж для нього було затверджено герб, опис якого зберігся в реєстрі Ф.Ковалишина: "На блакитному тлі алегорична постать на означення торгівлі та комунікацій".

Згідно з канонами геральдики, алегоричною постаттю торгівлі та зв'язку в гербах виступало зображення античного бога торгівлі Меркурія (Гермеса), який малювався у вигляді юнака з жезлом у руці, в крилатому шоломі та крилатих сандаліях. Отже, герб Підволочиська став єдиним зразком вживання античної емблематики на терені Галичини. Однак для Австро-Угорської імперії в цілому подібне явище було наприкінці XIX століття типовим.

Copyright © 2011 Герби міст України