Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаПідкамінь

Підкамінь

ПідкаміньУ 1441 році містечко вперше згадується як власність шляхтича Петра Цебровського. Пізніше Підкамінь став одним з найвизначніших католицьких осередків Надбужанщини: так, 1464 року у ньому було засновано домініканський костел, 1612 року - монастир цього ж чернечого ордену, який розбудовувався й пізніше.

1526 року на прохання тогочасного власника міста Кам'янецького король Сигізмунд Старий наділив Підкамінь магдебурзьким правом, підтвердженим згодом у 1758 році з додатком дозволу на проведення ярмарків. Очевидно, з цього часу походить і герб містечка з досить цікавою символікою: на блакитному тлі дві срібні скелі, між якими Око Боже в золотому сяйві. Зображення скель, судячи з усього, мало "промовистий" зміст, малюнок Ока Божого як поширений іконографічний християнський символ нагадував про осередок ордену домініканців.

Після другого поділу Речі Посполитої Підкамінь опинився в межах Золочівської округи як містечко. Протягом кінця XVIII - XIX століть у його діловодстві, як і раніше, вживався "промовистий" герб із малюнком Ока Божого та двох скель. Опис цього герба, що повністю відповідає давнішим зразкам, наведено в реєстрі Ф.Ковалишина 1897 року. Увагу привертає оформлення герба в традиційних геральдичних барвах України - блакитній та золотій.

Copyright © 2011 Герби міст України