Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаПідгайці

Підгайці

ПідгайціМісто Підгайці над річкою Коропець відоме ще з 1463 року. Історія його також є досить типовою для міст Західного Поділля та Надбужанщини.

У XVI столітті містом заволоділи шляхтичі Бучацькі, пізніше, з 1630 року, - графи Потоцькі. 1539 року Підгайці дістали від короля привілей на користування магдебурзьким правом. Опис герба, наданого за цим документом місту, нині невідомий. Можливо, цим гербом було традиційне для міської символіки України доби польського панування зображення замку з відчиненою брамою та двома вежами, яке згодом фігурувало на підгаєцьких відзнаках початку XX століття. Однак це питання не можна вважати повністю з'ясованим, оскільки на пізніших печатках міста (середини XVII століття) з'являється зовсім інша емблема. Так, донині зберігся зразок подібної печатки, датований 1658 роком, на якій можна побачити таке зображення: обернений рогами догори півмісяць, супроводжуваний угорі латинською літерою "R", а внизу - хрестом. Походження цієї емблеми з'ясувати остаточно поки що також не можна.

1867 року австрійський уряд надав Підгайцям статус повітового міста. Його герб, узаконений, судячи з усього, на початку XX століття, як уже зазначалося, був типовим для геральдичних традицій Галичини XIV-XVIII століть і, можливо, повторював у собі символіку однієї з давніших підгаєцьких відзнак: на блакитному тлі - замок із відчиненою брамою та двома вежами. Це зображення зберігалося на міському гербі та печатках Підгайців до 1939 року.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України