Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаПеремишляни

Перемишляни

ПеремишляниНезважаючи на те, що Перемишляни були засновані у першій половині XV століття, розвитку це містечко зазнало набагато пізніше. Навіть на карті Боплана XVII століття Перемишляни означені як "нове місто". За часів польського панування містечко часто міняло власників: протягом цієї доби воно було маєтністю Улянецьких, Поляновських, Балабанів, Сєнявських, Чарторийських, Любомирських, Потоцьких.

"Давній герб міста нині невідомий", - наголошували польські геральдичні праці. Цілком можливо, що до кінця XVIII століття Перемишляни взагалі не мали своєї окремої геральдичної символіки, оскільки увесь цей час вони залишалися малим приватновласницьким містечком без права самоврядування.

1867 року уряд Австро-Угорщини наділив Перемишляни, що належали тоді до Золочівської округи, статусом повітового міста. Однак герб місто отримало лише на початку XX століття, вірогідно, уже після переходу Галичини до володінь Польщі. Геральдичні праці тридцятих років відзначали, що проект цього герба було ухвалено "радою волосною й повітовою". Опис нового герба був таким: "На щиті, розколеному срібними та червоними стовпами, золотий солом'яний вулик із бджолами, на знак одвічно розвинутого тут бджільництва та найбільшої й найкращої в околиці Перемишлянської пасічницької школи".

Ймовірно, що у гербі Перемишлян повторювався сюжет місцевої волосної печатки австрійської доби, оскільки господарська символіка, поширена на тогочасних західноукраїнських волосних відзнаках, була мало властивою геральдичним традиціям Польщі.

Copyright © 2011 Герби міст України