Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаОзеряни

Озеряни

ОзеряниПерша згадка про це невелике містечко на Західному Поділлі збереглася з 1565 року. Польські джерела XIX століття відзначали, що Озеряни "були колись королівщиною", тобто королівським містом. Тогочасний герб містечка нині, на жаль, невідомий, однак на давню "королівщину" натякає зображення герба Королівства Польського - срібного орла на червоному тлі - в пізнішому озерянському гербі.

У ХVІІ-ХVІІІ століттях Озеряни належали різним шляхетським родинам, а після першого поділу Речі Посполитої відійшли спочатку до Заліщицької округи, а у XIX столітті - до Борщівського повіту Галицького намісництва. Як зазначав Ф.Ковалишин, гербом містечка у XIX столітті було таке затверджене австрійською владою зображення: на червоному тлі срібний одноголовий орел, на грудях якого срібний щиток із червоним поясом - шляхетський герб "Котвич".

Подібне компонування міських гербів було досить поширеним у Польщі XVIII століття: прикладами цього є тогочасні герби таких міст, як Остроленка, Затор. Отже, ймовірно, саме у XVIII столітті виник і згаданий герб Озерян.

Copyright © 2011 Герби міст України