Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаНараїв

Нараїв

НараївЦя невелика оселя на Західному Поділлі вперше згадується 1443 року як власницьке містечко на магдебурзькому праві. Цей статус Нараїв зберігав за собою й надалі. Деякий час він належав одразу кільком шляхетським родинам: так, 1589 року воєводський суд розглядав справу про сварку за нараївські маєтності між шляхтичами Семигіновським та Нарайовським. Пізніше, у XVII столітті, містечко перейшло до володінь Сєнявських, а у XVIII - графів Потоцьких. Після 1772 року австрійський уряд зарахував Нараїв до Бережанської округи, а у XIX столітті - повіту.

У ХVІІ-ХІХ століттях містечко вживало свій герб, опис якого зберігся в "Географічному словнику Королівства Польського" 1880-1895 років: "На блакитному тлі посередині срібна троянда".

Цілком можливо, що цей герб Нараїв одержав ще в XV столітті, коли дістав права міста. За своєю символікою ця відзнака дещо нагадує шляхетський герб "Порай", однак відрізняється від нього своїми барвами, а отже, виступає, очевидно, як загальна алегорія "святого подвижництва" або "мучеництва", можливо, пов'язана з місцевим патрональним культом.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України