Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаМонастириська

Монастириська

МонастириськаУ документі 1454 року Монастириська над річкою Коропець вперше згадуються як місто. Першими власниками цього міста у XV столітті був шляхетський рід Монастирських. Століттям пізніше Монастириськами заволоділи Сенинські. 1552 року Ян Сенинський з дозволу короля Сигізмунда Августа надав мешканцям міста магдебурзьке право. Герб, який одержали тоді Монастириська, нині є невідомим. Можливо, що цим гербом був родовий знак Сенинських "Дембно": "На червоному тлі срібний хрест, супроводжуваний у лівому нижньому куті срібним ламаним усіченим поясом".

З 1630 року місто перейшло до вже відомого нам графського роду Потоцьких. Саме з цього часу в діловодстві Монастириськ з'явився новий герб, який залишився незмінним і пізніше, за доби австрійського панування, коли місту було надано заштатний статус у складі Бучацького повіту. Опис цього герба в реєстрі Ф.Ковалишина виглядав так: у першій частині розколеного щита герб "Окша" (на червоному тлі срібний обернений праворуч бердиш), а в другій - герб "Пилява" (на блакитному тлі срібний семикутний хрест).

Герб "Пилява" в міській емблемі Монастириськ виступав як родова відзнака Потоцьких. Щодо герба "Окша" можна припустити, що він міг бути пов'язаним із родинними зв'язками цього роду або його попередників.

Copyright © 2011 Герби міст України