Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаМикулинці

Микулинці

МикулинціМістечко відоме ще з княжої доби під назвою Микулин. У Лаврентіївському літописі під 1144 роком, зокрема, згадується, що під час великої княжої усобиці нащадок чернігівської династії Ізяслав Давидович із допомогою половців "здобув городи Ушицю й Микулин".

За доби польського панування Микулинці постійно залишалися власницьким містечком. Так, у XVI столітті вони були маєтністю Йорданів, у XVII — Зборовських та Конєцьпольських, ще пізніше — Сєнявських, Любарських та Потоцьких. Незважаючи на це, 1595 року містечко все ж одержало від Сигізмунда III магдебурзьке право. Очевидно, тоді ж Микулинцям було надано й герб із зображенням покровителя містечка - святого Йосифа Обручника. Подібна патрональна символіка була досить характерною для Західного Поділля та Надбужанщини доби Речі Посполитої, про що мова піде далі. У XVIII столітті король Август ІІІ підтвердив цей герб.

Містечковий статус Микулинці зберегли й після переходу Галичини до австрійських володінь. Незмінним залишився й їхній герб. У реєстрі Ф.Ковалишина 1897 року подано такий опис микулинської відзнаки: святий Йосиф Обручник із немовлям Ісусом на руках та з квіткою лілії на срібному тлі.

Copyright © 2011 Герби міст України