Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаКам'янка-Струмилова

Кам'янка-Струмилова

Кам'янка-СтрумиловаЦе місто над річкою Бугом, нині відоме як Кам'янка-Бузька, веде свою історію, як і численні інші міста Тернопільщини, з XV століття. Першими його власниками, які й дали назву місту, був шляхетський рід Струмилів. У 1509 році Сигізмунд І надав Кам'янці-Струмиловій магдебурзьке право і "промовистий" герб із зображенням трьох червоних коштовних каменів у золотих оправах на блакитному тлі. Відомі магістратські печатки Кам'янки-Струмилової середини XVI століття з малюнком цього герба.

За часів австрійського панування в Західній Україні Кам'янку-Струмилову було приписано до Золочівської округи як центр одного з повітів. Герб міста залишився незмінним і дістав такий урядовий опис: "На блакитному щиті три коштовні камені. Щит увінчано королівською короною".

Єдиною відмінністю нового герба Кам'янки-Струмилової від його прототипу було те, що камені, які малювалися у гербі 1509 року червоною барвою, тепер мали білий колір. Королівська корона над щитом нагадувала, як і в інших випадках, що в минулому місто деякий час мало статус "королівщини".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України