Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаДобротвір

Добротвір

ДобротвірМинуле цього містечка, яке нині має статус села й назву Старий Добротвір, сягає своїми коренями XV століття, коли виникли й численні інші невеликі містечка краю. Пізніше, 1509 року, Добротвір одержав від Сигізмунда І Старого привілеї королівського міста і магдебурзьке право. Тоді ж для містечка було затверджено герб, найдавніше відоме нині зображення якого, датоване 1540 роком, збереглося на добротвірській печатці в колекції Архіву давніх актів у Варшаві.

Інші зразки цієї печатки подав на початку нашого століття відомий польський геральдист Віктор Віттиг у своїй незавершеній праці "Печатки міст давньої Польщі". Малюнок цього герба мав досить дивний вигляд: на блакитному тлі - золотий двораменний хрест, верхній кінець якого з'єднаний лівою перев'яззю з правим кінцем верхнього рамена. Це зображення дещо нагадує композицію деяких шляхетських гербів, однак насправді є, очевидно, зразком самобутньої міщанської символіки. У тогочасній Польщі подібні міщанські родові символи мали назву "гмерків". Як і в інших пам'ятках ранньогеральдичної міської символіки Галичини, в гербі Добротвора домінували традиційні українські гербові барви.

Після 1772 року давня добротвірська відзнака залишилася незмінною. Про це свідчить і реєстр Ф.Ковалишина, який описує герб як золоту "фігуру на кшталт цифри 4" на щиті блакитного кольору.

Copyright © 2011 Герби міст України