Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаБучач

Бучач

БучачДатою виникнення цього міста над річкою Стрипою вважається 1397 рік. Протягом XV-XVII століть Бучач був важливим оборонним пунктом Східної Галичини під час воєн із Туреччиною та Кримським ханством.

1515 року король Сигізмунд І Старий надав Бучачу магдебурзьке право. Оскільки містом тоді володіли магнати Потоцькі, його геральдичною відзнакою став шляхетський герб цього роду "Пилява" з зображенням срібного семикутного хреста на блакитному тлі. Вірогідно, що герб "Пилява" у даному разі нагадував не лише про те, що місто є маєтністю Потоцьких, а й про те, що у XV столітті Бучач був "родовим гніздом" відомого шляхетського роду Бучацьких, так само приписаного до герба "Пилява".

Після приєднання Галичини до Австрії Бучач було зараховано як повітове місто до Станіславівської округи. Герб міста 1515 року імператорський уряд підтвердив без змін. Його тогочасний опис був в усьому тотожним описові герба Бродів: "На блакитному тлі срібний трираменний патріарший хрест без правої частини нижнього рамена, на знак того, що се місто було маєтністю роду Потоцьких".

Від герба Бродів узаконена австрійським урядом бучацька відзнака відрізнялася лише розширеним підніжжям хреста. Щит герба Бучача було увінчано золотою п'ятилистковою короною. Водночас на волосній печатці міста зображення тоді було дещо складнішим; крім міської емблеми (семикутного хреста), на ній містився також стилізований малюнок будинку бучацької ратуші.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України