Місцезнаходження:   ГоловнаЗахідне Поділля і НадбужанщинаБережани

Бережани

БережаниМісто, відоме з 1375 року, одержало від польського короля магдебурзьке право лише у 1530 році. На жаль, до наших часів не дійшов опис його тогочасного герба. Щоправда, відомо, що у XVI столітті власниками Бережан були магнати Сєнявські, приписані до герба "Леліва", отже, доцільним є припустити, що першою відзнакою міста був саме цей шляхетський герб із зображенням місяця та зірки на блакитному тлі.

У XVIII столітті дочка останнього шляхтича з роду Сєнявських Адама - Софія взяла шлюб із князем Чарторийським. Їхня дочка, у свою чергу, стала дружиною князя Любомирського. Таким чином частина колишніх маєтностей Сєнявських, у тому числі й місто Бережани, перейшла до володінь князів Любомирських. Це відбилося й на новому гербі Бережан. У верхній його половині містився родовий герб князів Любомирських - "Дружина": "На червоному тлі срібна ріка, що тече з верхнього правого кута до нижнього лівого". У нижній,блакитній частині бережанської відзнаки з'явився золотий олень, що біжить, - традиційний у міській геральдиці Речі Посполитої символ мисливства, відомий під назвою "олень святого Губерта".

Згодом австрійський уряд підтвердив цей герб із таким описом: "Щит розділений. У верхній його частині на червоному тлі срібна хвиляста річка, у нижній - на блакитному тлі золотий олень із червоними рогами, що біжить праворуч".

Про те, що Бережани були у XVIII столітті маєтністю князя Любомирського, нагадувала не лише верхня частина герба, а й прикраса над його щитом - князівська корона, облямована горностаєвим хутром. На волосній печатці міста зображення цього герба оточував польський напис: "Zwierchnosc miasta Brzezan".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України