Місцезнаходження:   ГоловнаВолиньОвруч

Овруч

ОвручКорені історичної долі Овруча також губляться у століттях княжої доби. Так, уже у 977 році це місто, яке мало тоді назву Вручий, було столицею Деревлянської землі. Центром окремого князівського уділу Вручий залишався й надалі, у XII-XIII століттях.

За доби Великого князівства Литовського Овруч було проголошено старостинським, а з 1471 року - повітовим містом Київського воєводства. Зберігало місто цей статус і пізніше, за часів Речі Посполитої. 1641 року король Володислав IV надав Овручу магдебурзьке право та герб із зображенням святого покровителя міста - святого Архистратига Михаїла в обладунку римського воїна, який тримає у правиці опущеного донизу меча, а в лівиці - золоті терези як символ Страшного суду. Ці іконографічні атрибути Архангела Михаїла відповідали католицьким канонам зображення цього святого.

1794 року уряд Російської імперії визначив Овруч повітовим містом у складі Ізяславського, а з 1795 року - Волинського намісництва. 22 січня 1796 року старий герб міста отримав імператорське підтвердження: "У верхній частині щита герб Новоград-Волинський. У нижній герб, наданий сьому місту королем Володиславом IV за привілеєм 1641 року: на червоному тлі Архангел Михаїл, що стоїть на хмарі й тримає у правиці меча, донизу опущеного, а у лівиці - терези". Давній герб Овруча свідчить про те, що культ святого Архистратига Михаїла, поширений у минулому по всіх землях України, не був чужим і містам Волині.

Copyright © 2011 Герби міст України