Місцезнаходження:   ГоловнаВолиньЛабунь

Лабунь

ЛабуньНезважаючи на те, що історія герба цього містечка, яке нині має назву Новолабунь і є лише селом у Полоннівському районі Хмельницької області, є досить короткою, він усе ж посідає належне місце у ряді пам'яток старовинної міської геральдики Волині.

Перші згадки про містечко Лабунь на річці Хоморі датуються кінцем XVI століття. На той час воно було родовою маєтністю шляхтичів Лабунських. Пізніше, у XVII столітті, власниками Лабуня стали князі Любомирські. Нарешті, у XVIII столітті дочка князя Мартина Любомирського стала дружиною київського каштеляна Юзефа Стемпковського, до якого Лабунь перейшов як посаг за княжною. Про наявність у Лабуня за часів Речі Посполитої герба відомостей не збереглося.

У 1795 році російський уряд проголосив Лабунь повітовим містом Волинського намісництва й доручив Герольдії розробити для нового міста проект герба. Цей проект дістав затвердження 22 січня 1796 року й був цілком характерним для доби "масової герботворчості". Своїм господарським змістом він докорінно відрізнявся від більшості інших міських гербів Волині: "У верхній частині щита герб Новоград-Волинський. У нижній на срібному тлі яблуня з плодами на знак того, що околиці того міста багаті на сади".

Після перетворення Волинського намісництва на губернію у 1797 році Лабунь було позбавлено міського статусу й приписано до Заславського повіту як містечко. Внаслідок цього лабунський герб на межі XVIII-XIX століть вийшов з ужитку.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України