Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяСтарий Крим

Старий Крим

Старий КримМісто, вперше згадане у джерелах XIII століття під назвою Солхат, було першою столицею Кримського ханства. На карті Боплана його відзначено як велике татарське місто. Після утворення у 1783 році Таврійської області місто під назвою Левкополь стало центром повіту, але невдовзі залишилося за штатом і дістало попереднє ім'я.

Герб для Старого Криму було затверджено лише 1871 року, за проектом Б.Кене. Символіка його була досить простою: "На червоному щиті - золота драконова голова з червоними очима та язиком. У вільному куті щита герб Таврійської губернії".

Опис супроводжувала примітка: "Місто було колись великим і квітучим. У 1252 році хан Батий побудував тут чудовий палац. До XV століття тут була столиця Криму".

Можливо, саме столичне минуле міста було причиною використання у його гербі зображення голови дракона - "емблеми сили та могуття". Можна припустити й те, що дракон виступав тут як символ "язичництва" й татарської державності зокрема (таке трактування мала ця фігура на гербах деяких губерній Росії, наприклад, Московської та Казанської). Але перше припущення у даному разі видається правдоподібнішим, оскільки у проектах гербів міст Криму, складених Кене, історія Кримського ханства висвітлюється у досить об'єктивному аспекті, позбавленому офіційної ідеологічної кон'юнктури.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України