Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяСевастополь

Севастополь

СевастопольЯк відомо, місто було засновано у 1783 році на місці татарського поселення Ахтіяр, яке, в свою чергу, знаходилося поблизу руїн Херсонеса - давньогрецького міста-полісу, історія якого сягає корінням античних часів. Серед числа перших розбудовувачів Севастополя одне з почесних місць займало, за свідченнями сучасників, чорноморське козацтво на чолі з кошовим Харком Чепігою.

Однак визначне портове місто, наділене до того ж статусом градоначальства, залишалося поза увагою геральдистів. Лише наприкінці 1891 року тогочасний герольдмейстер О.Барсуков надіслав до севастопольської міської думи прохання "скласти положення про те, що належало б висловити й увічнити в гербі Севастополя". У відповідь Барсуков отримав створений міською думою проект емблеми, який після визнання його "складеним за настановами геральдики" був затверджений 29 червня 1893 року й дістав такий опис: "На червоному тлі срібний Грифон із червоними ж очима та язиком. У вільному куті щита герб Таврійської губернії. Щит увінчано давньою царською короною, на якій стоїть імператорський орел. За щитом два схрещені золоті якорі, а з боків щита два червоні прапори, з'єднані Георгіївською стрічкою. На правому прапорі золотий вензель покійного імператора Миколи І, а на лівому такий самий вензель покійного імператора Олександра II. Обидва вензелі прикрашені імператорською короною та ланцюгом ордену св.Апостола Андрія Первозванного".

Грифон у гербі міста, як зазначалося у проекті, був "давньою емблемою Херсонесу" (на античних херсонеських монетах справді траплялося зображення цієї легендарної істоти). Окрім того, Грифон, як уже зазначалося, виступав у геральдиці як емблема влади та могуття, що також було яскравою характеристикою міста-фортеці.

"Давня царська" корона була атрибутом гербів міст, що мали статус "градоначальства". Георгіївська стрічка, прапори та імператорські вензелі в обрамленні щита нагадували про події героїчної оборони Севастополя 1854-1855 років, у якій відзначилося немало українських моряків. Про ці ж події нагадувало і червоне тло герба - алегорія мужності.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України