Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяПерекоп

Перекоп

ПерекопМісто, відоме ще з І століття по Христі як фортеця Тафгрос, за часів Кримського ханства було важливим укріпленим поселенням у Причорномор'ї, але згодом занепало і нині є лише селом на півночі Криму, про колишню велич якого нагадують хіба що його історична назва та герб, затверджений 1844 року для Перекопського повіту та його центру: "На червоному тлі золотий ключ від Кримського півострова, на знак входу до нього, а у середній частині щита на зеленому тлі срібний Перекопський замок".

Зображення ключа символізувало географічне положення міста. Під назвою ж "Перекопський замок" малася на увазі татарська середньовічна фортеця Ор-Капу, назва якої перекладалася як "брама над ровом". Після приєднання земель Кримського ханства до Російської імперії стратегічне, а також торговельне значення міста-фортеці суттєво підупало, і Перекоп наприкінці XVIII століття перетворився на звичайне повітове місто.

Особливу увагу викликає характер зображення замку на гербі. Перекопська відзнака ще раз підтверджує факт значної обізнаності авторів проектів гербів міст Таврії 1844 року із старовинними українськими геральдичними традиціями, оскільки малюнок фортеці виконаний у ній саме у цих традиціях - у вигляді муру з брамою й трьома вежами. На Україні цей символ був відомий ще з XIV століття. Важливим є те, що в усіх інших регіонах колишньої Російської імперії (крім українських губерній) вживання цього символу або було поодиноким, або не траплялося взагалі. Отже, герб Перекопа є переконливим свідченням того, що міська геральдика України, в тому числі й південних земель, ще була у XIX столітті тісно пов'язана зі старожитніми традиціями.

Copyright © 2011 Герби міст України