Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяОріхів

Оріхів

ОріхівКолишнє запорозьке поселення Оріхова Балка на землях Великого Лугу стало 1801 року заштатним містом на північних околицях Таврійської області. До другої половини XIX століття це місто перебувало поза увагою Герольдії. Лише у 1871 році Б.Кене запропонував для Оріхова такий проект "промовистого" герба: "На золотому щиті покладені стовпом червоні граблі, супроводжувані двома зеленими ліщиновими горіхами. У вільному куті герб Таврійської губернії".

Пояснюючи символіку свого проекту, Кене додав до геральдичного опису герба таку примітку: "Такі емблеми надані на знак занять населення - міщани, як і селяни, мають там землю. Горіхи означають колишню назву міста - Оріхова Балка".

21 серпня 1871 року проект оріхівського герба, складений Б.Кене, з додатком традиційної прикраси - червоної тризубчастої кам'яної корони та двох золотих колосків, з'єднаних Олександрівською стрічкою, було схвалено Сенатом. Герб Оріхова був знаменний тим, що у його символах зберігся натяк на давнє українське козацьке землеволодіння.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України