Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяНогайськ

Ногайськ

НогайськЩе одне приазовське місто, яке нині має назву Приморськ, було засновано 1822 року на місці невеликої ногайської торгової пристані, збудованої на межі ХVIII-ХІХ століть. У середині XIX століття його було дещо розбудовано і визначено як заштатне місто Бердянського повіту.

Питання про надання місту герба вперше порушив герольдмейстер Б.Кене. Складений ним проект дістав затвердження 1871 року. У цьому гербі було вміщено такі фігури: "На зеленому тлі покладена стовпом золота ногайська шабля, супроводжувана вгорі та з боків трьома так само золотими півмісяцями. У вільному куті щита герб Таврійської губернії". До опису герба Кене додав таке пояснення його символіки: "Емблеми нагадують про те, що герцог Рішельє намагався влаштувати тут пристань для збуту продуктів праці ногайців, які мешкали тут і згодом переселилися до Туреччини".

Півмісяці та зелене тло виступали у гербі, як алегорія мусульманства. До малюнку герба Б.Кене додав також традиційну прикрасу у вигляді червоної кам'яної корони й двох золотих колосків, з'єднаних Олександрівською стрічкою.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України