Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяМелітополь

Мелітополь

МелітопольПід час утворення Таврійської області на місці однієї з приазовських колоній кримських греків-переселенців було засновано нове повітове місто Мелітополь. Однак наприкінці XVIII століття місто швидко занепало. Лише на початку XIX століття на його місці з'явилося казенне поселення Новоолександрівка, у 1842 році знову підвищене до повітового статусу та перейменоване на Мелітополь.

Герб Мелітопольського повіту, затверджений 1844 року, значною мірою відбивав у своїй символіці офіційну ідеологію тієї доби, але водночас і яскраво характеризував минуле міста: "У верхній половині щита, на золотому тлі, російський державний герб - тобто двоголовий чорний орел - на пам'ять про підкорення Тавриди переможною зброєю Росії, а в нижній половині, на зеленому тлі, золота книга з хрестом, на знак поселення у цьому повіті християн".

Судячи з усього, нижня частина мелітопольського герба нагадувала про те, що місто, як уже наголошувалося, виникло на місці давнішої колонії грецьких християнських переселенців з Кримського ханства. Щодо верхньої частини, то вона також є досить неоднозначною: у середині XIX століття обов'язковим елементом гербів казенних військових поселень був державний герб Російської імперії - двоголовий орел. Отже, верхня частина герба Мелітополя нагадувала не лише про "підкорення Тавриди переможною зброєю Росії", а й про те, що на початку XIX століття це місто було казенним поселенням.

Copyright © 2011 Герби міст України